אודות

הרב דוד בן-ניסן מייסד ומפתח הגיור האישי בישראל, מחנך ותיק עם קריירה מרשימה בחינוך שבסיומה ניהל אולפנא ( תיכון תורני) לבנות. הרב דוד מרצה בכיר ומבוקש במגוון רחב של מקומות וקהלים בארץ ובעולם.

הרב דויד בן ניסן
 "היתה לי זכות גדולה לייסד את הגיור האישי הרשמי בישראל ( לפני יותר מ-10 שנים) במסגרת עבודתי בארגון "עמי" , שהיה בעבר ( עד שנסגר) הארגון התורני המוביל בישראל בתחום ההכנה לגיור. 

הצורך החיוני להקים מערך של גיור אישי צמח "מלמטה" , כמענה הכרחי לאנשים שרצו להתגייר אך לא יכלו למצוא את מקום לימודיהם במסגרת כיתה רגילה ממגוון של טעמים. הפתרון היחידי של אלו היה ללמוד עם מורה "אחד על אחד" בקצב בזמן ובמקום המתאימים להם. ההוראה לתלמידים אלו כוונה במיוחד לצרכים של כל אחד ואחד. כך שעוד רבים וטובים שרצו להתגייר ולא מצאו מענה יכלו כעת להשלים את הלימודים לקראת הגיור. 

כך שכמות המגיעים לקו הגמר של תהליך הגיור צמחה ועוד רבים סיימו בהצלחה רבה.
הגיור האישי יצר עולם חוויתי חדש, עם יחס צמוד ואישי, וזאת מאחר והוא יצר הזדמנות לקשרים אישיים מיוחדים בין המורים לתלמידים. דבר אשר הניב תוצאות נפלאות וקשר מתמשך הרבה אחרי תקופת הלימודים והגיור.
בשלב שני זכיתי להפיץ את הבשורה גם לקהילות בחו"ל ורבים וטובים מחמשת היבשות בתבל, לומדים און ליין עם מורים מקומיים ובעיקר עם מורים הגרים בישראל.

לצורך הקמת מערך הגיור האישי והרחבתו ( ב"ה מתרחב כל הזמן) גויסו מיטב המורות והמורים בתחום מורים דוברי שפות שונות מלבד עברית, כדי לתת מענה בכל השפות. כל המורים נבחרו על בסיס היותם בעלי נשמה חמה ומכילה דבר שכל מתגייר זקוק לו במיוחד.

 

המלצות

הכרתי את וונסה, ששימשה כדיילת ב"אייר פראנס", באחת הטיסות שלי לחו"ל והתאהבנו. לאחר תקופה יחד, פנינו לוועדת חריגים ( ללא אזרחים) לקבל אישור לגיור. מן "השמיים" הגיע הרב בן-ניסן ועזר לנו לקבל את התשובה החיובית של הוועדה. מאז, לא משה ידינו מידו במסגרת הגיור האישי שהרב דוד מובילו. הרב חיבר אותנו למורה מעולה דוברת צרפתית (גב' דבורה שוורץ) שיחד עם הרב דוד הפכו את תהליך הגיור לחוויה מדהימה וייחודית, עד לסיומה המוצלח בבית הדין בתל-אביב, שם נקרא שמה וונסה - רות אשר התחתנה עם בועז . הקשר העמוק עם הרב דוד נמשך עד היום ( שנים רבות אחרי הגיור) והוא נכון לכל שאלה או בקשה הנדרשת לנו, והכל ברגישות ובאהבה. ​
מר בועז ביסמוט
עורך "ישראל היום"
דריה ( כיום יעל) ואני חיפשנו בכל מאודנו דרך לגיורה, ומאחר ודריה אינה אזרחית ישראלית הרגשנו שהדרך חסומה בפנינו. בשלב ההוא זכינו להכיר את הרב דוד בן-ניסן אשר הואיל להיפגש אתנו אישית בסבר פנים יפות וקבלת פנים חמה. הרב הסביר לנו את כל הנדרש ביחס לתהליך הגיור, וחבר אותנו למורה מדהימה בשפה הרוסית ( ותודה לגב' לאה סעד). החוויה בניצוחו היתה עילאית, מלאת רגש ואהבה תוך הטמעת יסודות היהדות ושורשיה , כאמן המשריש בלב ובנשמה את מהלך הדברים. הליך הגיור היה מקצועי ומעמיק, ומעל הכל מרגש מאוד. מעורבותו האישית של הרב דוד בתהליך הייתה משמעותית, הרגשנו שפגשנו את שליחו הנאמן של הקב"ה שבעזרתו סיימנו את התהליך וזכינו להקים בית נאמן בישראל
מר רם לוי  
מלונאי
I went with Rabbi David Ben-Nissan’s support successfully through my Jewish conversion and can only highly recommend the care, support and love I received. I appreciated most the open ear he always had on any kind of issues, problems, questions and also the trust and faith he put in myself to lead me through the conversion time. He was always available for a talk and very well organised with everything. After I met him, I knew why I waited a while with my conversion as he was the Rabbi to do it with and my soul was definitely waiting fo
Janin Yael Ahnefeld
Foreign Lawyer Germany​

יעוץ חינם לכל פונה